`

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) Élelmiszeripari Igazgatósága 2019. szeptember 25-26-án savas alvasztású tejtermékek előállítása témakörben rendezett „TANULJUNK EGYÜTT!” ingyenes szakmai programot a Magyar Tejgazdasági Kísérleti Intézetnél.


A program célja az volt, hogy a tagokat megismertesse a savas alvasztású tejtermékek helyes gyártástechnológiájával. A feldolgozással most ismerkedők számára meghirdetett kezdő programon összesen 10 fő vett részt, köztük olyanok, akik most szeretnének belevágni a termékkészítésbe, akik feldolgozóüzemtől érkeztek és akik kistermelői termék-előállítóként már ezzel foglalkoznak.

Az előadók érdemi információkat szolgáltattak a hallgatóság számára a joghurt, kefir, tejföl, túró gyártástechnológiájáról, a starterkultúrákról és az előállítás során betartandó élelmiszerhigiéniai követelményekről.
– Nekik ez az egész szakma a kisujjukban van, és lehetett látni, hogy ez szívügyük. Olyan szakmai tudás áll mögöttük, ami nekem adott egy hatalmas löketet ehhez az egész itthoni kis sajtműhelyemhez – mondta az egyik résztvevő az előadók felkészültségéről.

Gyártási fortélyok

 

A szakértők olyan technológiai sajátosságokra, kritikus pontokra (hőfok, sterilitás, idő) hívták fel a résztvevők figyelmét, amelyeket megfelelő módon ki lehet küszöbölni. A résztvevők felmerülő kérdéseire, gyártási problémáira is gyakorlatias, hasznosítható segítséggel és tanácsokkal tudtak szolgálni. A résztvevők szakmailag rendkívül tartalmasnak találták a rendezvényt.
– Le volt fordítva egy olyan érthető nyelvre, hogy aki ebben munkálkodik, dolgozik, vagy előre szeretne jutni, annak is érthető legyen. Ami viszont nem volt érthető, azt rögtön megkérdezhettük. A kérdéseket nem utána kellett összeírogatnom; ahogy haladtunk, ott rögtön fel lehetett tenni, és nagyon sok mindent lehetett tisztázni – vélte egy másik jelenlévő.

A gyakorlatok során a résztvevők olyan információkat kaptak, amelynek segítségével termékeiket magasabb minőségben tudják előállítani. Minden terméknél bemutatták a teljes gyártási folyamatot az MTKI szakemberei, kitérve az egyes lépések sajátosságaira, kockázataira.   
– Örülök, hogy részt vehettem ezen a programon, nagyon tetszett. Nagyon kötetlen, családias hangulatban telt el. Rengeteg információ hangzott el, nagyon pozitívan ítélem meg, és nagyon jól éreztem magamat – összegezte a programmal kapcsolatos benyomásait egy újabb résztvevő.


(NAK/Eckert Zoltán)

X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
  • TagnyilvántartásTagnyilvántartásban szereplő adatok megtekintése, módosítás bejelentése.
  • Tagdíj ügyintézésTagdíjjal kapcsolatos ügyintézés, korrekciós felület, online fizetés, bizonylatok letöltése
  • Ügyfélszolgálati ügyekTagsággal, tagdíjjal kapcsolatos ügyek intézése, egyenleginformáció, illetve egyéb kérdések és kérések ami a tagságot érintik.
  • SzaktanácsadásSzaktanácsadói tevékenységgel kapcsolatos adatok megtekintése, módosítások kezdeményezése, akkreditált rendezvények listájának elérése.
  • Őstermelői/ ŐCSG nyilvántartással kapcsolatos ügyekAz őstermelők és az őstermelők családi gazdasága nyilvántartásba vételével, adatmódosítással, törléssel kapcsolatos ügyintézési elérhetőségek.
  • Családi mezőgazdasági társaságok nyilvántartásával kapcsolatos ügyintézésA családi mezőgazdasági társaságok minősítés kérelmezésének, adatmódosítás bejelentésének, minősítés törlésének ügyintézési elérhetősége.
  • Mezei őrszolgálatokElektronikus ügyintézés önkormányzatoknak a mezei őrszolgálatok nyilvántartásával és a fenntartásukhoz nyújtott állami hozzájárulás iránti kérelmek benyújtásához.
  • Duális képzőhelyek nyilvántartásba vételi kérelemA gazdálkodó szervezetek elektronikus úton is benyújthatják kérelmüket a duális képzőhelyek nyilvántartásába történő felvételükre.
  • Földművesek / Mezőgazdasági termelő szervezetekFöldműves nyilvántartásba vételhez igazolás kiállítása természetes személy esetében arról, hogy a természetes személy kérelmező a mezőgazdasági tevékenységet a kérelem benyújtását megelőző öt évből legalább három évben saját nevében és saját kockázatára folyamatosan folytatta, de az árbevétel - a három év alatt vagy ennek években meghatározott részében - azért maradt el, mert a mező-, erdőgazdasági célú beruházás még nem hasznosulhatott, illetőleg arról, hogy a szervezet legalább egy vezető tisztségviselője vagy a cégvezetője 3 éves üzemi gyakorlattal rendelkezik.
  • Kamarai meghatalmazásKamarai meghatalmazás létesítésének lehetősége az ügyfél számára elektronikus úton. A kamarai meghatalmazás alapján a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara eljárhat ügyfelei érdekében az agrártámogatásokkal kapcsolatos elektronikus ügyintézésben.
  • Okmányhitelesítés kérelemSzármazási bizonyítványok hitelesítése, kiadása, egyéb kereskedelmi dokumentumok láttamozása, valamint ezek nyilvántartása.
  • Szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzék pályázati űrlapjaPályázati lehetőség a szakmai ellenőrzési szakértői névjegyzékbe kerüléshez, az agrár duális képzőhelyek nyilvántartásba-vételénél szakértői feladatok ellátása érdekében.
  • Vizsgafelügyelői névjegyzékPályázat benyújtása a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által nyilvántartott viszgafelügyelői névjegyzékbe.
X

Válassza ki a kívánt ügyintézés típusát!

Felhívjunk tagjaink figyelmét, hogy ügyintéző felületünk átalakult. A részletekről érdeklődjön ITT.
X

E-ÜGYINTÉZÉS KAMARAI BELÉPÉS

...
Az e-Iroda felületre történő belépést követően tagságával és tagdíjával kapcsolatos ügyeket intézhet. Amennyiben szaktanácsadói tevékenységet végez, úgy a belépést követően tevékenységéhez kapcsolódó adatai is megjelennek.

Ha Ön még nem rendelkezik Kamarai nyilvántartási számmal, keresse fel ügyfélszolgálatunkat.

Hasznos tudnivalók az e-Iroda használatához


Lépjen be Kamarai nyilvántartási száma és jelszava megadásával!
Emlékezzen rám