Megjelent a Magyar Közlönyben a családi gazdaságokról szóló 2020. évi CXXIII. törvény. A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) által kezdeményezett jogszabály révén 2021 januárjától kedvezőbb működési és adózási környezetben folytathatják tevékenységüket az őstermelők, a családi gazdaságok és az agrárvállalkozások.
A Kormány által kihirdetett veszélyhelyzeti intézkedésekkel összhangban a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara napi működése során a lehető legminimálisabbra csökkenti a koronavírus-járvány terjedésének lehetőségét, a személyes ügyféltalálkozások számát, ezzel is óvva mintegy 400 ezer kamarai tag, valamint munkavállalói egészségét.
Az Európai Unióban 2021. nyolcadik hétében a nehéz bárány árak tovább emelkedtek, a könnyű bárány árak tekintetében pedig ismételten kis mértékű csökkenés volt tapasztalható.
Mit nevezünk mezőgazdasági öntözési célú kútnak? Olyan felszín alatti vízkivételt biztosító vízilétesítményt, amely kizárólag mezőgazdasági művelés alatt álló terület mezőgazdasági vízszolgáltatását biztosítja. Melyik hatóság engedélyezi mezőgazdasági öntözési célú kutakat? A Nemzeti Földügyi Központ (NFK) mezőgazdasági kutak hatósági munkacsoportja. Telefonszám:+36 1…
A tájékoztatóban a kincstár felhívja az elsőkörös, azaz a VP4-10.1.1-15. kódszámú felhívás kedvezményezettjeinek figyelmét, hogy az 5. évi kifizetésekhez szükséges speciális ellenőrzéseket megkezdte. Szükséges ez azért, mivel a Pályázati Felhívás egyes előírások vonatkozásában a kötelezettségvállalás ötödik évének leteltével ír elő…
Előző cikkeinkben jeleztük, hogy az ammóniakibocsátás csökkentés miértjének kérdéskörét ismertetjük cikksorozatunkban.
- A kereskedelmi megállapodások EU mezőgazdaságára gyakorolt összesített gazdasági hatásai – juhágazat
Az Európai Bizottság közzétette a nemzetközi kereskedelmi megállapodások aktuális mezőgazdasági vonatkozásairól, valamint a folyamatban lévő és a jövőbeli kereskedelmi tárgyalások uniós mezőgazdasági ágazatokra gyakorolt kumulatív gazdasági hatásairól szóló jelentését.
A kamarai ügyfélszolgálati, falugazdász-, illetve TISZ-irodák megszokottól eltérő 2021. márciustól nyitva- illetve zárvatartási időszakjait külön ismertetjük. Az alábbi lista folyamatosan frissül.
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) online szakmai programot szervez 2021. március 10-én a Nagy-Britanniával való kereskedelmi aktualitásokról. Az esemény célja a Brexit-tel kapcsolatos új ismeretek megosztása és a várható változásokról tájékoztatás nyújtása.
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK), illetve a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (MAGOSZ) javaslatára a Kormány úgy döntött, hogy a kéthetes lezárás alatt is nyitva tarthatnak a mezőgazdaság és az élelmiszeripar zavartalan működéséhez szükséges üzletek.
A Kormány által kihirdetett veszélyhelyzeti intézkedésekkel összhangban a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara napi működése során a lehető legminimálisabbra csökkenti a koronavírus-járvány terjedésének lehetőségét, a személyes ügyféltalálkozások számát, ezzel is óvva mintegy…
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) illetve a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége (MAGOSZ) – különösen a tavaszi mezőgazdasági munkákra és az ellátásbiztonságra tekintettel – a tavaszi munkacsúcs időszakában kezdeményezi a…
Az idei év pozitív változást hozott a gazdatársadalomnak. Január elsején hatályba lépett a családi gazdaságokról szóló törvény, így már kedvezőbb működési és adózási környezetben folytathatják tevékenységüket az őstermelők, a családi…
A kiszámíthatatlan időjárási körülmények, a világgazdaság, a különböző járványok káros hatásai egyre bizonytalanabbá teszik a gazdálkodást, a mezőgazdasági termelést. Ezeket a kockázatokat mindnyájan érezzük és azt is tapasztaltuk, hogy a védekezés ellenük szinte lehetetlen. Elsősorban az időjárás okozta károk enyhítése…
A 2020-as védekezési szezon villámtérképén (animáció) a napi villámdarabszám, illetve az adott időszakban mért összes villám darabszám látható.
Az osztatlan közös tulajdonok egyszerűsített rendezésére az erdőterületek vonatkozásában is megnyílt a lehetőség az év elején hatályba lépett új jogi szabályozással. A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara egyedi tanácsadással is segíti az erdőgazdálkodókat a leghatékonyabb megoldások alkalmazásában.
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) élelmiszeripari vállalkozások számára készített egy-egy kiadványt, mely a halal és a kóser tanúsítású élelmiszer-előállítás, -értékesítés követelményeit mutatja be.
A Tej Szakmaközi Szervezet és Terméktanács a közelmúltban széleskörű felmérést hajtott végre tejtermelő és feldolgozó küldöttjei körében annak érdekében, hogy pontosabb, számszerűsített képet kapjon a tejágazat szereplőit éves összehasonlításban érintő jelentős önköltség növekedés vonatkozásában.
A területi kötődésű, hagyományos élelmiszertermékek a hazai és az olasz mezőgazdaságnak is alappillérei. Az EU az élelmiszerek tápértékét egy, a fogyasztók részletesebb informálását mellőző, a termékeket egyoldalúan minősítő élelmiszer-címkézés bevezetését tervezi. Ez a címkézés a nemzeti értékeink részét képező Hungarikum-termékeket,…
A folyamatosan bővülő piaci igények kielégítéséhez elengedhetetlen a korszerű termesztéstechnológiák alkalmazása, a fajtaválaszték korszerűsítése, a termésátlagok és a minőség javítása, valamint az öntözött ültetvények területének növelése - jelentette ki Nagy István agrárminiszter.
Megjelent a 62/2021. (II. 12.) Korm. rendelet a Gazdaság-újraindítási Akcióterv keretében a kistelepülési üzletek támogatásáról, mely szerint vissza nem térítendő költségvetési támogatás igényelhető a falusi kisboltok működésére, fejlesztésére, valamint a bezárt boltok újra nyitására.
Idén 858 millió forint keretösszeggel hirdette meg a Tanyafejlesztési Programot az Agrárminisztérium – jelentette be Nagy István tárcavezető a közösségi oldalán közzétett videóban.