Az őstermelők 2019. március 20-ig érvényesíthetik igazolványukat annak érdekében, hogy őstermelői jogviszonyuk folyamatos legyen és az őstermelőként történő értékesítési tevékenységüket idén is jogszerűen folytathassák.
A nitrátérzékeny területen gazdálkodóknak, valamint minden háztartási igényt meghaladó állattartást végzőnek az előző évi trágyázásra, trágya felhasználásra vonatkozó tevékenységével kapcsolatosan adatot kell szolgáltatni.
A tej és tejtermékek piacának jelenlegi helyzete, vagyis az árak alakulása és az intervenciós készletek nagysága indokolttá teszi a sovány tejpor további mennyiségeinek a betárolási időpont módosítása általi értékesíthetővé tételét.
Megjelent az Európai Bizottság 2019/229/EU rendelete, amely az élelmiszerek mikrobiológiai kritériumairól szóló 2073/2005/EK rendeletnek a módosítása.
Az Európai Bizottság (EU) 2019/229 rendelete (2019. február 7.) az élelmiszerek mikrobiológiai kritériumairól szóló 2073/2005/EK rendeletnek az egyes módszerek, a csíráztatott magvakban előforduló Listeria monocytogenes esetében alkalmazandó élelmiszer-biztonsági kritérium, valamint a pasztörizálatlan gyümölcs- és zöldséglevekre vonatkozó technológiai higiéniai kritérium és élelmiszer-biztonsági kritérium tekintetében történő módosításáról.
A tavaszias időjárás előidézi a korai repcekártevők betelepedését. A repcékben kihelyezett sárgatálak elenyésző mennyiségben, de már fognak nagy repceormányost (Ceutorhynchus napi) és repceszárormányost (Ceutorhynchus quadridens) is.
Az Agrárminisztérium a szőlőültetvényeket veszélyeztető kártevőkkel szemben - mint például az amerikai szőlőkabóca - fontosnak tartja a megelőzést, amelyhez jelentős összegben támogatást nyújt. A támogatás igénylése egyszerűsödik, a kérelmek 2019.…
Tájékoztatjuk a gazdálkodókat, hogy az Agrárgazdasági Kutató Intézet gondozásában megjelent „Az agrár-kockázatkezelési rendszer működésének értékelése 2017” című információs kiadvány.
Átalakul a speciális gyógyászati célra szánt tápszerek szabályozása 2019. február 22-től. Az uniós szabályozás (609/2013/EU) megszünteti a "speciális gyógyászati célra szánt tápszerek" fogalmát, és helyette bevezeti a "speciális gyógyászati célra…
Az Európai Szabványügyi Bizottság (European Committee for Standardization, CEN) jóváhagyta, hogy német vezetéssel egy új műszaki bizottság alakuljon meg, CEN/TC 460 „Élelmiszer-hamisítás” címmel.
A Magyar Szabványügyi Testület honlapján megjelentek a 2019. február 1-től érvényes nemzeti, valamit a nemzetközi szabványok változásairól szóló információk.
Erdőgazdálkodók figyelem! 2019. február 1-jétől ismét igényelhető az erdei termelési potenciál mobilizálását szolgáló (fiatal erdők ápolása) támogatás.
Az elmúlt két évben jelentős részben megváltoztak az erdőgazdálkodókat és az erdőgazdálkodási tevékenységet is magában foglaló faanyagkereskedelmi lánc működésével kapcsolatos előírások. Ezzel összefüggésben fontos változás, hogy 2019. január 1-től csak…
Az agrárerdészeti rendszerek, fásítások számos előnyük ellenére még kevésbé elterjedtek hazánkban. A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara a helyzet megváltoztatása érdekében kiadványt jelentetett meg és országos előadássorozatot indított a témában. Ennek első…
Az agrárminiszter 3/2019. (II. 19.) AM rendeletével aktualizálta a nitrátérzékeny területek MePAR szerinti blokklistáját.
2019. február 19-én a Széchenyi2020 honlapon megjelent tájékoztatás szerint módosult az „Erdészeti genetikai erőforrások fejlesztése” elnevezésű (VP4-15.2.1-17 azonosító jelű) felhívás. Az alábbiakban összefoglaljuk a módosítás tartalmi részleteit.
Erdőgazdálkodók figyelem! Napokon belül zárul a VP5- 8.5.1.-17. kódszámú „Az erdei ökoszisztémák ellenálló képességének és környezeti értékének növelését célzó beruházások” elnevezésű felhívás. A pályázat támogatási kérelmének benyújtási határideje 2019. február…
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) Vidékfejlesztési és Szaktanácsadási Igazgatósága 2018. december 4-én „Helyi termelői piac tájékoztató fórum" címmel tartott rendezvényt Dunaharasztiban.
Az Agrárgazdasági Kutató Intézet (AKI) az Országos Foglalkoztatási Közhasznú Nonprofit Kft. valamint a Belügyminisztérium (BM) összefogásában 2018. december 4-én zajlott „A szociális szövetkezetek szerepe a helyi fejlesztésben” című rendezvény.
Megjelent a „Termelői csoportok és szervezetek létrehozása” pályázattal kapcsolatos, a kifizetési kérelmekkel kapcsolatos irányító hatósági iránymutatás.
A Magyar Államkincstár 2019 februárjában megjelent közleményében a fiatal mezőgazdasági termelők indulásához nyújtandó támogatásokhoz kapcsolódó teendőket tett közzé.
A Digitális Jólét Program feladata annak biztosítása, hogy Magyarország minden polgára és vállalkozása felismerje a digitális átalakulás jelentőségét, és mindenki a folyamat nyertesei között szerepeljen. A folyamat ösztönzése és elősegítése…
A NAK az AGRYA-val együttműködve rendezvénysorozatot bonyolított le 2019. február 4-8-a között, az országban 6 helyszínen, Tiszadobon, Kecskeméten, Kónyban, Szegváron, Szekszárdon és Keszthelyen. Az előadássorozat egyik kiemelt témája volt az…
A trágyázási tilalmi időszak február 15-én ér véget, ugyanakkor a termésnövelő anyagok kijuttatása továbbra is az időjárástól függ.
A Helyes Mezőgazdasági és Környezeti állapot szabályai szerint védett tájképi elemek (gémeskutak, kunhalmok, fa- és bokorcsoportok, magányos fák, kis kiterjedésű tavak) megőrzése kötelező, s ezen túlmenően a zöldítésben is elszámolható,…
Megtiltotta a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal a kifejezetten mézelő méheknek szánt Destruktor 3,2 százalékos koncentrátum összes gyártási tételének forgalmazását, felhasználását, és felhasználói szintig kivonta a piacról, mert – a United Pharma…
Nemzeti Agrárgazdasági Kamara
Cím: 1119 Budapest, Fehérvári út 89-95.
Zöld szám: +36 80 900 365
E-mail: ugyfelszolgalat@nak.hu
Adószám: 18399257-1-43