Az elkövetkezendő 5 évben Magyarország megközelítőleg 2.400 milliárd forintnyi támogatást oszthat ki a magyar gazdálkodóknak az I. pilléres keretből, és mintegy 2.900 milliárd forintot fordíthat a II. pilléren keresztül a hazai agrár- és élelmiszergazdaság és a magyar vidék fejlesztésére.
Számos területet átfog a fogyasztók védelmére fókuszáló konzultáció, ami május 23-ig tölthető ki.
A Rövid Ellátási Láncok fejlesztése (KAP-RD49-1-25) felhívásra május 14-étől nyújtható be támogatási kérelem. A sikeres pályázatok benyújtása kapcsán felmerült kérdésekre a válaszokat az alábbiakban olvashatják.
Adataink az ország különböző pontjairól származnak, melyek tájékoztató jellegűek. A védekezést mindig az adott terület fogási adataira alapozzuk.
A KAP Nemzeti Irányító Hatóság 48/2025. számú közleménye tartalmazza az „Agrár-környezetgazdálkodási kifizetések (AKG)” című (KAP-RD19a-1-24 kódszámú) felhívás módosítását. A módosítás gyakorlatilag az ültetvényekkel kapcsolatos jogosultsági feltételeket és kapcsolódó adatszolgáltatási eljárásokat pontosítja, mely kihathat a támogatási okiratokra is.
Az Európai Unióban 2025 tizenkilencedik hétében a nehéz bárány ár esetében csökkenés volt tapasztalható, míg a könnyű bárányár esetében az ár nem változott.
Az Agrárminisztérium pályázatot hirdet a Magyar Falu Program keretében az 5000 fő és ez alatti lakosságszámú településen működő kistelepülési üzletek támogatására.
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara, valamint a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetségének kezdeményezését követően az energiaügyi miniszter az ország teljes területére kihirdette a tartósan vízhiányos időszakot, március 1-jei kezdettel.
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Országos Kertészeti és Beszállítóipari Osztálya és a Balaton-felvidéki Mandulatermesztők Egyesülete tisztelettel meghív minden szíves érdeklődőt a 2025. május 28-án Balatonakaliban közösen megrendezésre kerülő MANDULA SZAKMAI NAP / A korszerű és eredményes mandulatermesztés hazai lehetőségei témájú szakmai rendezvényére.