Az elkövetkezendő 5 évben Magyarország megközelítőleg 2.400 milliárd forintnyi támogatást oszthat ki a magyar gazdálkodóknak az I. pilléres keretből, és mintegy 2.900 milliárd forintot fordíthat a II. pilléren keresztül a hazai agrár- és élelmiszergazdaság és a magyar vidék fejlesztésére.
Idén 2025. április 7-től június 10-ig tart az egységes kérelmek beadásának időszaka. A kérelmek kétharmadát, megközelítőleg 105 ezret minden évben a NAK falugazdászai adják be. Ezzel az ingyenes szolgáltatással az elmúlt egy évtizedben több mint 1500 milliárd Ft támogatás lehívásában segítette tagjait a Kamara.
A KAP ST AKG kifizetési összegének kiszámításában idén is segítséget nyújthat a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara aktualizált AKG Kalkulátora, hiszen az egyedi vállalások alapján eltérő összegekre számíthatnak a kedvezményezettek/támogatottak.
A meteorológiai mérések kezdete óta az idei március volt a nyolcadik legcsapadékosabb hónap. Az ezt követő, kissé szárazabb időjárás kedvezően hatott a magágyelőkészítésre, miközben a vetési mélységben a talajhőmérséklet tartósan meghaladta a 10 °C-ot. Zajlik a kukorica és a napraforgó…
A társadalmasítás lezárása után a Magyar Közlöny 47. számában megjelent a 11/2025. (IV. 22.) AM rendelet a Magyar Élelmiszerkönyv kötelező előírásairól szóló 152/2009. (XI. 12.) FVM rendelet módosításáról.
A csomagolásról és a csomagolási hulladék kezelésének részletes szabályairól szóló jogszabály előírásainak nem, vagy nem megfelelő teljesítése esetén (például a regisztráció hiánya és a kötelező adatszolgáltatás elmulasztása) a hulladékgazdálkodási hatóság bírságot szabhat ki.
Az Európai Unióban 2025 tizenhatodik hétében ismételten mind a nehéz bárány ár, mind pedig a könnyű bárányár esetében növekedés volt tapasztalható.
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara, valamint a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetségének kezdeményezését követően az energiaügyi miniszter az ország teljes területére kihirdette a tartósan vízhiányos időszakot, március 1-jei kezdettel.
Személyesen vitték el Brüsszelbe az agrártámogatások megőrzését célzó petíciót a NAK és a MAGOSZ képviselői. A több mint 250 ezer magyar aláírás is jól jelzi, hogy a magyar gazdálkodók számára elfogadhatatlan a Közös Agrárpolitika tervezett átalakítása és az uniós agrárpénzek elvonása.