Agrár-EDIH projekt
2022. Október 1-én elindult Magyarországon az Agrár-EDIH (AEDIH) projekt, többek között a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara részvételével, melynek célja a nem K+F+I tevékenységű közvetítő, koordináló és tanácsadó szervezetek, mezőgazdasági Európai Digitális Innovációs Hubok (EDIH-ek) létrehozása, amelyek az agrárélelmiszeripari vállalkozások digitalizációját segíti elő. Az új, uniós finanszírozási keretprogram a tagországok digitális fejlődését célozza meg, összhangban az Európai Bizottság által kiadott Digitális Európa Program-munkaanyaggal. Az AEDIH elsődleges célja a mezőgazdasági termelők körében a digitális átállás elősegítése, a másodlagos cél pedig az agrár szaktanácsadók módszertani és szakmai felkészítése az adat-alapú agrár szaktanácsadásra, és a már működő Digitális Agrárakadémia kereteire épülve a meglévő digitális közszolgálatások, nyílt adatokat tartalmazó adatbázisok megismertetése a programba bekapcsolódó érdekeltekkel.
Nógrád vármegyében, a Rétsági járásban, Nézsa község határában forgattunk 2024. május 31-én, a málnaszezon előtt beszéltünk Kucsera János gazdálkodóval. Szó volt öntözésről, hozammérésről, növényvédelemről és adatgyűjtésről is. Az adat alapú szaktanácsadás és a digitalizációs fejlesztések sokat javítottak a gazdálkodás hatékonyságán. Agrár-EDIH sikertörténet Nézsán.
Nógrád vármegyében, a Rétsági járásban, Nézsa község határában forgattunk 2024. május 31-én, a málnaszezon előtt beszéltünk Fábián Attila szaktanácsadóval. Szó volt öntözésről, hozammérésről, növényvédelemről és adatgyűjtésről is. Az adat alapú szaktanácsadás és a digitalizációs fejlesztések sokat javítottak a gazdálkodás hatékonyságán. Agrár-EDIH sikertörténet Nézsán.
Baranya vármegyében, Újpetrén forgattunk 2024. július 5-én, aratás közben beszéltünk Jávorka Dénes szaktanácsadóval és Kohlmann Ferenc gazdálkodóval. Szó volt zónalehatárolásról, differenciált tápanyagkijuttatásról, hozammérésről és mechanikai gyomirtásról is. Az adat alapú szaktanácsadás és a digitalizációs fejlesztések sokat javítottak a gazdálkodás hatékonyságán